UWAGA!!!

W związku z niewielkimi trudnościami technicznymi tapety można pobierać bezpośrednio z albumu na picasa lub google. Wystarczy kliknąć galerię powyżej. Za utrudnienia przepraszam. Nowe tapety jakie powstaną będą się pojawiały już prawidłowo.


Chciałbym prosić osoby które korzystają z tapet, bloga, znajdują tutaj choć trochę motywacji, aby okazały dla samego celu niewielkie podziękowanie. Wystarczy przy każdej wizycie kliknąć w jakąkolwiek reklamę aby wesprzeć ideę inspirujących tapet. Blog działa od 2011 bez żadnych celów finansowych. Korzyści z reklam pozwolą na rozwój i motywację do dalszego tworzenia tapet. Robię to dla Was! Z serca wielkie dzięki!

sobota, 29 października 2011

Jak się uczyć? Jak utrzymać koncentrację na właściwym poziomie - techniki i porady.



Koncentracja jest określana mianem podstawy wszelkich funkcji umysłowych, do których bez wątpienia zalicza się pamięć. 
Znasz pewnie z własnego doświadczenia fakt, że przedmiotów, które cię wciągają uczysz się szybciej i z większą przyjemnością – to właśnie dzięki tej ciekawości, która wzmaga zdolność koncentracji.
Jeżeli chcesz się uczyć szybko i efektywnie to pierwsze co musisz przed nauką zrobić to silnie się skoncentrować. Jeżeli tego nie zrobisz to tylko stracisz czas na bezsensowne przewracanie kartek zeszytu czy książki, żeby w końcu dojść do zaskakującego wniosku – czego to ja się właściwie uczę? :-)).
Przez cały czas powinieneś kontrolować i kierować uwagę tylko i wyłącznie na naukę, gdyż koncentracja to właśnie zdolność do skupienia umysłu na jednej czynności.
A oto rady, które pomogą wzmocnić koncentrację:
  • postaraj się wyeliminować wszystkie rozpraszające cię czynniki, tzn. bodźce oddziałujące na wzrok, słuch, powonienie itp.; zasada jest prosta: albo się uczysz i wszystkie inne zadania odkładasz na później, albo się relaksujesz i wtedy nawet na ułamek sekundy nie myślisz o nauce (nie można robić tych czynności naraz bo wtedy ani się nic nie nauczysz, ani porządnie nie wypoczniesz);do rozpraszających czynników można m.in. zaliczyć:
    • wszelkiego rodzaju głośne dźwięki dochodzące z zewnątrz lub występujące w pomieszczeniu, w którym się uczysz – poradzisz sobie z nimi zamykając okno, idąc do czytelni, wkładając do uszu stopery lub… przyzwyczajając się;
    • jeżeli rozprasza cię widok za oknem to usiądź tak abyś patrzył np. na ścianę; poza tym usuń sprzed wzroku (z biurka) wszystkie rozpraszające twoją uwagę przedmioty, np. pilota do TV, komórkę etc.;
    • postaraj się też porządnie najeść, żeby apetyczne zapachy nie przyciągały cię co chwilę do kuchni na małe co nie co;
    • przystępuj do nauki z silną motywacją (nigdy nie ucz się w przekonaniu, że to co robisz nie ma sensu – pamiętaj, że uczysz się dla siebie, w określonym celu, który sam sobie powinieneś wyznaczyć – np. dobre oceny w szkole, własna satysfakcja etc.

Resztę porad i dalszą część artykułu znajdziesz na Jak się uczyć? Koncentracja, techniki i sposoby.


Jeśli potrzebujesz się zmotywować i uzyskać nutę inspiracji zapraszam Cię do zapoznania się z Inspirującymi Historiami ludzi którzy odnieśli sukces. Czytając to mnóstwo ludzi stwierdziło że posiadali większy potencjał do pracy po tej właśnie lekturze. Znajdziesz ją klikając w grafikę znajdująca się po prawej stronie bloga u góry. 

A jeżeli nie zapisałeś/zapisałaś się na listę inspirujących tapet to serdecznie Cię zapraszam. Nie dość ze otrzymasz w nagrodę paczkę tapet to za każdym razem jak powstają nowe tapety Ty wiesz o tym pierwszy/pierwsza! Formularz znajduje się po prawej stronie w kolumnie. ZAPRASZAM!

Przemek Zacheja